Społecznie odpowiedzialni

„Po raz pierwszy, po raz drugi – sprzedane!" – czyli LoanMe organizuje licytację dla podopiecznych z Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością!

LoanMe wsparło Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością prowadzony przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Instytucja pozabankowa postanowiła włączyć się do pomocy w nieco niestandardowy sposób.

Tym razem w siedzibie LoanMe - 5 marca - odbyła się specjalna licytacja charytatywna, w której przedmiotami aukcji były wyjątkowe, ręcznie wykonane przez podopiecznych arcydzieła!

Misją Ośrodka jest przede wszystkim szerzenie świadomości na temat trudności związanej z codzienną egzystencją podopiecznych, ale i bezpośrednia pomoc dla ludzi, którzy są często dyskryminowani w społeczeństwie.

Idea utworzenia kilku różnych pracowni, w której osoby niepełnosprawne mogą nauczyć się samodzielności oraz niejako niezależności życiowej, zdaje się być doskonałą odpowiedzią na ich rzeczywiste potrzeby.

Pracownicy mają moc!

 

Licytacja  ręcznie wykonanych przez niepełnosprawnych przedmiotów okazała się niezwykle ważnym wydarzeniem w firmie. Potwierdziła, iż wartości reprezentowane przez firmę nie są tylko hasłami, ale stanowią swoiste odzwierciedlenie w pracowniczej społeczności.

Po raz kolejny, Pracownicy LoanMe udowodnili, iż mają w sobie dużo empatii. Pragną zmieniać otaczającą rzeczywistość. Podczas aukcji wylicytowano 9 przedmiotów. Zebraliśmy prawie 1400 zł na cele Ośrodka!

 

Uczestnicy licytacji byli niezwykle zaangażowani w akcję. Ceny przedmiotów wciąż szybowały w górę, a radości nie było końca!

Goście czuli się znakomicie w towarzystwie naszych Pracowników. I odwrotnie! Kolejna charytatywna aukcja już za miesiąc!