Społecznie odpowiedzialni

LoanMe na pomoc chorym dzieciom

LoanMe po raz kolejny rusza na pomoc potrzebującym. W przeszłości angażowaliśmy się już m.in. w akcje dobroczynne na rzecz dzieci i zwierząt. Tym razem wesprzemy Szpital Dziecięcy im. dr med. Jana Bogdanowicza na ul. Niekłańskiej w Warszawie.

Placówka, z którą rozpoczęliśmy współpracę, to samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, założony przez prof. dr. J. Bogdanowicza. Jest to pierwsza tego typu instytucja powstała po II wojnie światowej. Na terenie szpitala znajduje się aż 13 oddziałów, m.in. pediatryczny, neurologiczny, rehabilitacja czy chirurgia ogólna. Lekarze oddziału pediatrycznego jako pierwsi w Polsce zoperowali 9-latka bez oczu i nosa (wada wrodzona), przywracając młodemu pacjentowi twarz, a co za tym idzie – szansę na normalne życie.  Na świecie wykonano tylko 30 zabiegów tego typu.

Szpital dysponuje 280 łóżkami, zapewniając opiekę dla mieszkańców Warszawy i całego województwa mazowieckiego. Warte podkreślenia jest, iż właśnie Szpital Dziecięcy im prof. dr. med. Jana Bogdanowicza jest jedną z dwóch wielospecjalistycznych placówek w województwie mazowieckim, która posiada Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci z miejscami obserwacyjnymi i pełnym zapleczem zabiegowym. 
Jednym z największych przedsięwzięć – nie tylko w skali placówki, ale w skali całego Mazowsza – był otwarty w 2013 roku nowy budynek, w którym znajdują się najnowocześniejsze w Polsce: Blok Operacyjny, Oddział Pooperacyjny, Oddział Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Inwestycja ta to przede wszystkim ogromna szansa na jeszcze lepszą i skuteczniejszą opiekę lekarską dla małych pacjentów. Będą oni leczeni z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod w warunkach przewyższających standardy obowiązujące w Polsce. 

 

Drużyna wolontariacka LoanMe "Akcja-Reakcja"

Z początkiem marca rozpoczęliśmy akcję „Uśmiech wyczaruj, pluszaka podaruj!” wspierającą małych pacjentów opisanej wyżej instytucji. Pracownicy LoanMe pragną wesprzeć Szpital Dziecięcy nie tylko materialnie (m.in. poprzez zorganizowanie zbiórki gier oraz zabawek dla chorych dzieci), ale również poprzez realne działanie. Ochotnicy utworzyli drużynę wolontariacką „Akcja-Reakcja”, która wielokrotnie odwiedzi szpital, by swoim towarzystwem umilać czas małym pacjentom. Pierwsza wizyta wolontariuszy LoanMe w placówce na ul. Niekłańskiej odbędzie się 26 marca. 

Śledźcie nasze działania na Fanpage’u LoanMe Polska