Społecznie odpowiedzialni

LoanMe dla Schroniska w Celestynowie

loanme-dla-scrhoniska-w-celestynowie

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt im. Adolfa Dygasińskiego w Celestynowie powstało w latach siedemdziesiątych, dzięki ofiarności Pani Zofii Płochocińskiej, która w testamencie przekazała część swojej posiadłości na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Od początku swojego istnienia placówka utrzymywana jest wyłącznie z darowizn prywatnych oraz ze środków Zarządu Głównego TOZ. Myślą przewodnią organizacji jest dobro zwierząt i zapewnienie im godnych warunków, by mogły dożywać tu spokojnej starości. Zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną.

Wspieraliśmy Schronisko w Celestynowie przez ponad dwa miesiące. Udało nam się zebrać 2960 zł oraz darowizny materialne – karmę dla zwierząt, zabawki, smycze. Odwiedziliśmy Schronisko z naszą kamerą.

Dyrektorem schroniska jest Pan Łukasz Balcer – człowiek pełen pasji i zaangażowania, a co najważniejsze – miłości dla zwierząt! W wywiadzie wyjawił, że porzucił karierę prawnika, aby pomagać zwierzętom.

Schronisko w Celestynowie utrzymuje się tylko z darowizn prywatnych. Dzięki temu udało się wprowadzić wiele niezbędnych zmian. Tablica upamiętniająca rozwój organizacji wisi w widocznym miejscu biura, aby przypominać pracownikom, że trud i zaangażowanie zawsze się opłacają!

loanme-dla-scrhoniska-w-celestynowie
loanme-dla-scrhoniska-w-celestynowie

Wolontariusze to bijące serce schroniska. Codziennie przychodzą i opiekują się zwierzętami – spędzają z nimi czas, wyprowadzają na spacery, pomagają w karmieniu. Są przy tym pełni pasji i miłości.

Dużo piesków czeka na kochający dom. Wraz z wolontariuszami i pracownikami schroniska w Celestynowie apelujemy: nie kupuj – adoptuj!

loanme-dla-scrhoniska-w-celestynowie