Społecznie odpowiedzialni

LoanMe dla Fundacji Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

loanme-dla-fundacji-avalon

Fundacja Avalon jest organizacją pozarządową, powstałą w 2006 roku. Organizacja zajmuje się udzielaniem bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym. Ponadto, fundacja rozpowszechnia wiedzę na temat niepełnosprawnych, stara się zmienić ich postrzeganie w społeczeństwie. “Avalon” prowadzi również projekt o charakterze sportowym – „Avalon Extreme”, który umożliwia osobom jeżdżącym na wózkach inwalidzkich uprawiać sporty ekstremalne, takie jak: wyścigi samochodowe, crossfit, wheelmageddon czy loty w tunelach aerodynamicznych.

Główne motto organizacji to „Bariery nie istnieją”, ponieważ – jak podkreślają pracownicy – podopieczni Fundacji codziennie udowadniają, że wewnętrzna siła to cecha, która sprawia, że ograniczenia tkwią tylko w naszych głowach.

Najważniejszą częścią Fundacji Avalon jest sala rehabilitacyjna. To tutaj fizjoterapeuci walczą z czasem o sprawność i zdrowie swoich pacjentów.

Sprzęt do ćwiczeń bardzo szybko się zużywa poprzez stałą eksploatację. Jest bardzo drogi i zarazem bardzo potrzebny. Fundraiserzy “Avalonu” podkreślają, że sprzęt rehabilitacyjny to główny cel, na który potrzebne są duże nakłady finansowe. A dzięki takim darczyńcom jak LoanMe, Fundacja Avalon jest w stanie zakupić odpowiednie narzędzia, które pomogą nowym pacjentom.

loanme-dla-fundacji-avalon

Joseph Sesso – prezes LoanMe, złożył wizytę w siedzibie Fundacji i przekazał darowiznę w ręce pana Łukasza Wielgosza – pełnomocnika “Avalonu”.

loanme-dla-fundacji-avalon