Społecznie odpowiedzialni

LoanMe dla Fundacji “Akogo?”

fundacja-akogo-loanme

Fundacja “Akogo?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Od ponad 15 lat zajmuje się problemami osób w śpiączce. Jednym z osiągnięć fundacji było wybudowanie pierwszego w Polsce wzorcowego ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci – kliniki „Budzik” (2013 r.). W ośrodku, od początku jego działania wybudziło się do tej pory 40 dzieci! Trzy lata później powstał „Budzik” dla dorosłych znajdujący się w Olsztynie.

LoanMe dla Fundacji “Akogo?” Fundacja “Akogo?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza. Od ponad 15 lat zajmuje się problemami osób w śpiączce. Jednym z osiągnięć fundacji było wybudowanie pierwszego w Polsce wzorcowego ośrodka rehabilitacyjnego dla dzieci – kliniki „Budzik” (2013 r.). W ośrodku, od początku jego działania wybudziło się do tej pory 40 dzieci! Trzy lata później powstał „Budzik” dla dorosłych znajdujący się w Olsztynie. Visit Site Fundacja prowadzi także działalność edukacyjną, organizuje konferencje naukowe, których głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat osób w śpiączce czy rozwoju nauki i medycyny w tej dziedzinie.

Źródło: YouTube Fundacja "Akogo?"

„Akogo?” jest także organizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych, których zadaniem jest promowanie fundacji oraz zachęcanie do jej wspierania. Działania przez nią prowadzone są często kosztowne. Wyposażenie kliniki czy zakup sprzętów rehabilitacyjnych to kwestie, które fundacja stawia na pierwszym miejscu, aby móc poprawić komfort pacjentów oraz zwiększyć ich szanse na powrót do zdrowia.

Przez dwa miesiące (listopad i grudzień) w naszej firmie prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek. Ostatecznie fundacja otrzymała wsparcie na kwotę 1762 zł!

W trakcie trwania współpracy LoanMe z fundacją, prowadzono akcję „Fakty nie śpią!”. Akcja miała na celu obalenie mitu dotyczącego stanu, jakim jest śpiączka. Został również zorganizowany konkurs „Obudź marzenia!”. Zadaniem uczestników było wymyślenie podpisu do zdjęcia. Nagrodami w konkursie były książki, płyty i koncerty wydane na DVD i podpisane przez Ewę Błaszczyk!