Z życia firmy

Pomagamy bezdomnym walczyć z COVID-19 – LoanMe dla Stowarzyszenia MONAR

Zbiórka dla Stowarzyszenia MONAR

Pandemia koronawirusa na zawsze zmieniła naszą rzeczywistość. Wszyscy jesteśmy narażeni na infekcję, ale dzięki powszechnemu dostępowi do bieżącej wody, środków dezynfekujących i maseczek – zmniejszamy ryzyko kontaktu z wirusem.
Osoby bezdomne i wykluczone społecznie nie mają takiego przywileju. Jedynym miejscem, do którego mogą się udać są schorniska i świetlice, gdzie mają szansę na nocleg, posiłek i dostęp do bieżącej wody. 

"Dotknąć człowieczeństwa" - piękna historia "Monaru"

Stowarzyszenie Monar jest organizacją, której historia sięga roku 1978, kiedy to psycholog
i terapeuta - Marek Kotański - wprowadził zupełnie nowy program leczenia osób uzależnionych
od alkoholu i narkotyków w ośrodku w Głoskowie, w którym ówcześnie pracował. Jak czytamy na stronie Monaru: 

"Naczelną zasadą programu jest zachowanie bezwzględnej abstynencji narkotykowej
i alkoholowej. Łamiące tę zasadę osoby są decyzją społeczności usuwane z ośrodka,
bez prawa powrotu do Głoskowa. Ta żelazna reguła broni przed porażką tych, którzy
naprawdę chcą wyjść z nałogu."


Na kanwie tych działań i listu otwartego od PRL-owskiej Młodzieży opisującego walkę osób uzależnionych z nałogiem (został on wysłany do ówczesnego Rządu
i opublikowany we wszystkich mediach głównego nurtu) powstaje ruch o nazwie "Monar", któremu w 1981 r. nadano osobowość prawną i status stowarzyszenia.

- Monar jest pierwszym wymyślonym przeze mnie słowem, którym postanowiłem
nazwać eksperymentalny Dom Życia dla Narkomanów w Głoskowie. Nie myślałem
wtedy, że ten domi życie w nim (…) dadzą początek organizacji, którą utworzyłem
z ludźmi, równie jak ja, ogarniętymi chęcią pomocy narkotyzującej się młodzieży
– Marek Kotański, twórca Monaru.


Dziś Monar posiada ponad 130 placówek w całym kraju, które pomagają osobom uzależnionym od narkotyków i alkoholu, rodzinom patologicznym i bezdomnym. Oprócz realnego materialnego wsparcia, stowarzyszenie prowadzi liczne programy profilaktyczne i pomocowe, m.in. program wyjścia z bezdomności. 

Zbiórka dla Stowarzyszenia MONAR

Źródło: https://www.facebook.com/MonarStowarzyszenie/

LoanMe pomaga bezdomnym w Warszawie

Z powodu wciąż trwającej sytuacji epidemicznej w Polsce, do świetlic Monaru w Warszawie zgłosiło się mnóstwo osób bezdomnych i wykluczonych społecznie. Pracownicy schronisk apelują o pomoc, ponieważ - ze względu na dużą liczbę potrzebujących - brakuje nowych maseczek, środków higieny i płynów dezynfekujących. LoanMe po raz kolejny postanowiło pomóc.

Zbiórka dla Stowarzyszenia MONAR

Od poniedziałku w siedzibie LoanMe trwa zbióka rzeczowa dla warszawskich świetlic dla bezdomnych prowadzonych przez Monar. Pracownicy i Zarząd naszej firmy bardzo zaangażowali się w akcję. Kupujemy maseczki i wszelkie środki, które mogą pomóc w profilaktyce przeciwko COVID-19. W połowie lipca darowizna zostanie przekazana Pracownikom warszawskich placówek prowadzonych przez stowarzyszenie. 

Zbiórka dla Stowarzyszenia MONAR

Zapraszamy na stonę internetową Stowarzyszenia: www.monar.org i zachęcamy do pomocy! 

Pozostałe informacje

Nowa kultura cyfrowa - jak poprawić swoją produktywność?

Rok 2020. Nadchodzi (niezależnie od społeczeństwa) trend pracy zdalnej. Oczywiście, już wcześniej w poszczególnych grupach funkcjonował ten model pracy. Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa wymusza bowiem zmiany w obrębie funkcjonowania marek na wielu płaszcyznach – w tym na polu sposobu wykonywania pracy.

Na czym on ma dokładnie polegać? Dla jednych praca za pośrednictwem platform internetowych jest synonimem XXI wieku.

Z życia firmy

Licytacja charytatywna w LoanMe - czyli wywiad z Pracownikamii Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Organizując akcje charytatywne, jesteśmy w stanie zrozumieć ich nadrzędną rolę. Pomaganie innym powinno być naturalną częścią ludzkiego życia. Jednak skupienie się na osobach, które są zazwyczaj pomijane w społeczeństwie utwierdza w przekonaniu, że to ma sens. Co zatem wspólnego mają Pracownicy jednej z warszawskiej instytucji finansowej oraz uczestnicy warsztatów Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną? Wspólne wartości, których mianownikiem jest drugi człowiek.

Z życia firmy

LoanMe ma już 5 lat!

LoanMe to instytucja finansowa, która działa od 2015 roku w nieustannie rozwijającym się sektorze pożyczkodawców pozabankowych. Spółka została zarejestrowana dokładnie 20 lutego 2015 r., a więc dziś - 20 lutego - obchodzi swoje piąte urodziny!

 

Z życia firmy

#LoanMeDlaAustralii – wspieramy zbiórkę zorganizowaną przez strażaków!

Australia od ponad trzech miesięcy walczy z pożarami. Ogień do tej pory pochłonął 10 300 000 ha powierzchni, zniszczył 2 000 domów oraz pozbawił życia 28 osób i 500 000 000 zwierząt! Jak podają media, w płomieniach zginęła 1/3 populacji koali. Przypominamy, że są one pod ochroną. Na świecie wiele ludzi i organizacji rozpoczęło akcje wsparcia i zbiórki finansowe dla poszkodowanych w Australii.

Pozostałe informacje

LoanMe po raz trzeci spłaca pożyczki swoich Klientów

6 grudnia 2019 r. już po raz trzeci rusza konkurs organizowany przez spółkę LoanMe pt. "Świąteczna Opowieść". Konkurs jest skierowany do Klientów firmy, którzy skorzystali z oferty pożyczki. Aby wziąć w nim udział, należy opowiedzieć jak pożyczka przyczyniła się do realizacji marzeń uczestników. Trzy najciekawsze historie zostaną nagrodzone częściowym umorzeniem zobowiązania! 

Akcje promocyjne i marketingowe

Finał akcji "LoanMe gra #DoJednejBramkizMaćkiem"

#DoJednejBramkizMaćkiem to inicjatywa rodziny i przyjaciół młodego sportowca – Maćka, który w wyniku wypadku samochodowego poważnie uszkodził mózg. Maciek potrzebuje intensywnej rehabilitacji i pomocy specjalistów.  Pracownicy LoanMe postanowili pomóc!

Akcje promocyjne i marketingowe

1000 km i finał projektu „LoanMe Charytatywnie Racing” w Lyon!

19 września 2019, o godzinie 7:00 rano rozpoczął się wyścig „Prorider Tour”. Uczestnicy mieli do pokonania aż 1000 km z Paryża do St. Tropez. Gerry Blynberg – francuski celebryta i dziennikarz motoryzacyjny wystartował w wyścigu, w szczytnym celu. Dziennikarz walczył o dofinansowanie na rehabilitację Maćka!

Akcje promocyjne i marketingowe

#DoJednejBramkizMaćkiem w polskim sercu we Francji!

Dzięki działalności charytatywnej LoanMe akcja #DoJednejBramkizMaćkiem dotarła aż do organizatorów wyścigu „Prorider Tour” (kliknij TUTAJ, aby obejrzeć I odcinek), ale nie tylko! Historia młodego Polaka poruszyła serca również w miejscowości Montresor – polskiego serca we Francji.