Z życia firmy

„Po raz pierwszy, po raz drugi – sprzedane!" – czyli LoanMe organizuje licytację dla podopiecznych z Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością!

LoanMe wsparło Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością prowadzony przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Instytucja pozabankowa postanowiła włączyć się do pomocy w nieco niestandardowy sposób.

Tym razem w siedzibie LoanMe - 5 marca - odbyła się specjalna licytacja charytatywna, w której przedmiotami aukcji były wyjątkowe, ręcznie wykonane przez podopiecznych arcydzieła!

Misją Ośrodka jest przede wszystkim szerzenie świadomości na temat trudności związanej z codzienną egzystencją podopiecznych, ale i bezpośrednia pomoc dla ludzi, którzy są często dyskryminowani w społeczeństwie.

Idea utworzenia kilku różnych pracowni, w której osoby niepełnosprawne mogą nauczyć się samodzielności oraz niejako niezależności życiowej, zdaje się być doskonałą odpowiedzią na ich rzeczywiste potrzeby.

Pracownicy mają moc!

Licytacja  ręcznie wykonanych przez niepełnosprawnych przedmiotów okazała się niezwykle ważnym wydarzeniem w firmie. Potwierdziła to, iż wartości reprezentowane przez firmę nie są tylko hasłami, ale stanowią swoiste odzwierciedlenie w pracowniczej społeczności.

Po raz kolejny, Pracownicy LoanMe udowodnili, iż mają w sobie dużo empatii. Pragną zmieniać otaczającą rzeczywistość. Podczas aukcji wylicytowano 9 przedmiotów. Zebraliśmy prawie 1400 zł na cele Ośrodka!

Uczestnicy licytacji byli niezwykle zaangażowani w akcję. Ceny przedmiotów wciąż szybowały w górę, a radości nie było końca!

Goście czuli się znakomicie w towarzystwie naszych Pracowników. I odwrotnie! Kolejna charytatywna aukcja już za miesiąc!

Pozostałe informacje

Nowa kultura cyfrowa - jak poprawić swoją produktywność?

Rok 2020. Nadchodzi (niezależnie od społeczeństwa) trend pracy zdalnej. Oczywiście, już wcześniej w poszczególnych grupach funkcjonował ten model pracy. Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa wymusza bowiem zmiany w obrębie funkcjonowania marek na wielu płaszcyznach – w tym na polu sposobu wykonywania pracy.

Na czym on ma dokładnie polegać? Dla jednych praca za pośrednictwem platform internetowych jest synonimem XXI wieku.

Z życia firmy

Licytacja charytatywna w LoanMe - czyli wywiad z Pracownikamii Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Organizując akcje charytatywne, jesteśmy w stanie zrozumieć ich nadrzędną rolę. Pomaganie innym powinno być naturalną częścią ludzkiego życia. Jednak skupienie się na osobach, które są zazwyczaj pomijane w społeczeństwie utwierdza w przekonaniu, że to ma sens. Co zatem wspólnego mają Pracownicy jednej z warszawskiej instytucji finansowej oraz uczestnicy warsztatów Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną? Wspólne wartości, których mianownikiem jest drugi człowiek.

Z życia firmy

LoanMe ma już 5 lat!

LoanMe to instytucja finansowa, która działa od 2015 roku w nieustannie rozwijającym się sektorze pożyczkodawców pozabankowych. Spółka została zarejestrowana dokładnie 20 lutego 2015 r., a więc dziś - 20 lutego - obchodzi swoje piąte urodziny!

 

Z życia firmy

#LoanMeDlaAustralii – wspieramy zbiórkę zorganizowaną przez strażaków!

Australia od ponad trzech miesięcy walczy z pożarami. Ogień do tej pory pochłonął 10 300 000 ha powierzchni, zniszczył 2 000 domów oraz pozbawił życia 28 osób i 500 000 000 zwierząt! Jak podają media, w płomieniach zginęła 1/3 populacji koali. Przypominamy, że są one pod ochroną. Na świecie wiele ludzi i organizacji rozpoczęło akcje wsparcia i zbiórki finansowe dla poszkodowanych w Australii.

Pozostałe informacje

LoanMe po raz trzeci spłaca pożyczki swoich Klientów

6 grudnia 2019 r. już po raz trzeci rusza konkurs organizowany przez spółkę LoanMe pt. "Świąteczna Opowieść". Konkurs jest skierowany do Klientów firmy, którzy skorzystali z oferty pożyczki. Aby wziąć w nim udział, należy opowiedzieć jak pożyczka przyczyniła się do realizacji marzeń uczestników. Trzy najciekawsze historie zostaną nagrodzone częściowym umorzeniem zobowiązania! 

Akcje promocyjne i marketingowe

Finał akcji "LoanMe gra #DoJednejBramkizMaćkiem"

#DoJednejBramkizMaćkiem to inicjatywa rodziny i przyjaciół młodego sportowca – Maćka, który w wyniku wypadku samochodowego poważnie uszkodził mózg. Maciek potrzebuje intensywnej rehabilitacji i pomocy specjalistów.  Pracownicy LoanMe postanowili pomóc!

Akcje promocyjne i marketingowe

1000 km i finał projektu „LoanMe Charytatywnie Racing” w Lyon!

19 września 2019, o godzinie 7:00 rano rozpoczął się wyścig „Prorider Tour”. Uczestnicy mieli do pokonania aż 1000 km z Paryża do St. Tropez. Gerry Blynberg – francuski celebryta i dziennikarz motoryzacyjny wystartował w wyścigu, w szczytnym celu. Dziennikarz walczył o dofinansowanie na rehabilitację Maćka!

Akcje promocyjne i marketingowe

#DoJednejBramkizMaćkiem w polskim sercu we Francji!

Dzięki działalności charytatywnej LoanMe akcja #DoJednejBramkizMaćkiem dotarła aż do organizatorów wyścigu „Prorider Tour” (kliknij TUTAJ, aby obejrzeć I odcinek), ale nie tylko! Historia młodego Polaka poruszyła serca również w miejscowości Montresor – polskiego serca we Francji.