Pozostałe informacje

Nowa kultura cyfrowa - jak poprawić swoją produktywność?

praca zdalna

Rok 2020. Nadchodzi (niezależnie od społeczeństwa) trend pracy zdalnej. Oczywiście, już wcześniej w poszczególnych grupach funkcjonował ten model pracy. Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa wymusza bowiem zmiany w obrębie funkcjonowania marek na wielu płaszczyznach – w tym na polu sposobu wykonywania pracy.

Na czym on ma dokładnie polegać? Dla jednych praca za pośrednictwem platform internetowych jest synonimem XXI wieku.

Alternatywne źródła informacji starają się przybliżyć sytuację społeczno- ekonomiczną, ale i odzwierciedlać rzeczywiste działania pracodawców. Istotnym  zadaniem jest zatem scharakteryzowanie tego (nie)nowego modelu pracy – pracy zdalnej, czyli wykonywanej za pośrednictwem platform internetowych.

Ilość oraz różnorodność bodźców docierających z otoczenia, może rzeczywiście wpływać i dekonstruować system pracy, który do tej pory stosowaliśmy. Jak jednak wykorzystać cyfrowe narzędzia, którymi dziś dysponuje świat?

Po pierwsze:  Stwórz nowe, cyfrowe biuro

Pracując z domu, przede wszystkim zacznijmy od zaaranżowania i wyznaczenia sobie strefy pracy (najlepiej osobnego pokoju), w którym będziemy mogli skutecznie wykonywać swoje zadania i realizować cele organizacji. Zaplanujmy sobie to, co będziemy robić danego dnia, aby w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych działań, odpowiednio zareagować. Partycypacja pracy i ilość narzędzi także staje się istotnym elementem, ale i sprzymierzeńcem pracy zdalnej. Wdrożenie tych metod jest obecnie możliwe dzięki nowoczesnym kanałom cyfrowym. 

Ponadto, postarajmy się wyeliminować wszystkie zewnętrzne bodźce, które mogą rozregulować nasz system pracy –  nie zajmujmy się w czasie pracy obowiązkami domowymi, nie korespondujmy w prywatnym celu -  bo, czy spoglądając co chwila w ekran smartfona lub uciekając do innych zadań, zrealizujemy swoje plany zawodowe?

Po drugie: Ustalmy godziny pracy

Pamiętajmy o tym, że system zdalny stanowi continuum naszej codzinnej pracy, jest realizowaniem wcześniej ustalonych celów wspólnie z pracodawcą. Dlatego też, wciąż powinniśmy maksymalnie skoncentrować się na wykonywaniu solidnie naszych obowiązków.

Aby efektywniej pracować za pośrednictwem platform internetowych, warto wyznaczyć sobie godziny pracy i codziennie ich przestrzegać. To pozwoli łatwiej skordynować pracę nie tylko naszą, ale i całego zespołu. Komunikacja wśród współpracowników będzie odbywać się w ich rzeczywistym czasie pracy. Forma zdalna nie oznacza bowiem tego, że powinniśmy być 24 na dobę online.

W tym momencie, warto również poruszyć kwestię aplikacji umożliwiających swobodną komunikację oraz pracę ze współpracownikami. Obecnie, mamy do dyspozycji cały wachlarz takich programów. Wybór należy do pracowników. Warto zwrócić uwagę  jednak na takie narzędzia jak:

Google Hangouts Meet –mamy zaplanowaną wideokonferencję?  To koniecznie powinniśmy spróbować skorzystać z tej aplikacji. Jest intuicyjna i prosta w obsłudze.

Slack – jeśli  chcemy jeszcze bardziej uprościć proces komunikowania się, a zarazem mieć wszystko odpowiednio posortowane, jak „na tablicy” to owe narzędzie jest dla nas idealne.

Trello – zarządzanie projektem nie jest wcale takie trudne, jeśli masz do dyspozycji to narzędzie. Pozwoli łatwo ustalić priorytety i zadania dla całego zespołu.

Toggl – a teraz coś dla wszystkich niezorganizowanych! Ta aplikacja jest stworzona do śledzenia czasu pracy, ale i awiera ogromny panel do raportowania.

Po trzecie: Odłóż telefon!

Oczywiście - nie służbowy. Koncentrując się na swojej pracy, teoretycznie nie powinniśmy sprawdzać co chwilę social mediów. A jednak! Poświęcamy na to swój czas. 

Dynamiczny rozwój w obrębie nowych technologii doprowadził do sytuacji, w której większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez sprawdzenia wiadomości, przejrzenia Instagrama, czy nauczenia się nowego układu na Tik Toku.  Zjawisko o jakim mowa, można utożsamiać z immersją, czyli „zanurzaniem”. Choć jest to proces głównie sięgający początków kina, to dziś - relacja pomiędzy użytkownikiem, a ekranem jest identyczna. Zjawisko immersji polega na zaangażowaniu naszych zmysłów (najczęściej wzroku oraz słuchu), wówczas cała nasza uwaga zostaje skoncentrowana na obrazie. Jesteśmy tylko my i ekran. Nic więcej. Media społecznościowe oddziałują na nas w identyczny sposób. Zapominamy o realnym świecie, co niestety – w przypadku pracy zdalnej – może mieć negatywne konsekwencje.

Umiejętność planowania i strategicznego myślenia wydaje się wciąż kluczowym elementem w realizacji projektów. Niezależnie od tego – gdzie aktualnie jesteśmy – powinniśmy efektywnie pracować. W kontekście zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, praca zdalna jest jedynym i słusznym rozwiązaniem. Wysłanie pracowników do domu nie oznacza bowiem braku wyników. Rozwój technologii oraz dostępność narzędzi online pozwala kreować nową (lepszą) rzeczywistość biznesową.  I do tego dążmy!

Z życia firmy

Licytacja charytatywna w LoanMe - czyli wywiad z Pracownikamii Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Organizując akcje charytatywne, jesteśmy w stanie zrozumieć ich nadrzędną rolę. Pomaganie innym powinno być naturalną częścią ludzkiego życia. Jednak skupienie się na osobach, które są zazwyczaj pomijane w społeczeństwie utwierdza w przekonaniu, że to ma sens. Co zatem wspólnego mają Pracownicy jednej z warszawskiej instytucji finansowej oraz uczestnicy warsztatów Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną? Wspólne wartości, których mianownikiem jest drugi człowiek.

Z życia firmy

LoanMe ma już 5 lat!

LoanMe to instytucja finansowa, która działa od 2015 roku w nieustannie rozwijającym się sektorze pożyczkodawców pozabankowych. Spółka została zarejestrowana dokładnie 20 lutego 2015 r., a więc dziś - 20 lutego - obchodzi swoje piąte urodziny!

 

Z życia firmy

#LoanMeDlaAustralii – wspieramy zbiórkę zorganizowaną przez strażaków!

Australia od ponad trzech miesięcy walczy z pożarami. Ogień do tej pory pochłonął 10 300 000 ha powierzchni, zniszczył 2 000 domów oraz pozbawił życia 28 osób i 500 000 000 zwierząt! Jak podają media, w płomieniach zginęła 1/3 populacji koali. Przypominamy, że są one pod ochroną. Na świecie wiele ludzi i organizacji rozpoczęło akcje wsparcia i zbiórki finansowe dla poszkodowanych w Australii.

Pozostałe informacje

LoanMe po raz trzeci spłaca pożyczki swoich Klientów

6 grudnia 2019 r. już po raz trzeci rusza konkurs organizowany przez spółkę LoanMe pt. "Świąteczna Opowieść". Konkurs jest skierowany do Klientów firmy, którzy skorzystali z oferty pożyczki. Aby wziąć w nim udział, należy opowiedzieć jak pożyczka przyczyniła się do realizacji marzeń uczestników. Trzy najciekawsze historie zostaną nagrodzone częściowym umorzeniem zobowiązania! 

Akcje promocyjne i marketingowe

Finał akcji "LoanMe gra #DoJednejBramkizMaćkiem"

#DoJednejBramkizMaćkiem to inicjatywa rodziny i przyjaciół młodego sportowca – Maćka, który w wyniku wypadku samochodowego poważnie uszkodził mózg. Maciek potrzebuje intensywnej rehabilitacji i pomocy specjalistów.  Pracownicy LoanMe postanowili pomóc!

Akcje promocyjne i marketingowe

1000 km i finał projektu „LoanMe Charytatywnie Racing” w Lyon!

19 września 2019, o godzinie 7:00 rano rozpoczął się wyścig „Prorider Tour”. Uczestnicy mieli do pokonania aż 1000 km z Paryża do St. Tropez. Gerry Blynberg – francuski celebryta i dziennikarz motoryzacyjny wystartował w wyścigu, w szczytnym celu. Dziennikarz walczył o dofinansowanie na rehabilitację Maćka!

Akcje promocyjne i marketingowe

#DoJednejBramkizMaćkiem w polskim sercu we Francji!

Dzięki działalności charytatywnej LoanMe akcja #DoJednejBramkizMaćkiem dotarła aż do organizatorów wyścigu „Prorider Tour” (kliknij TUTAJ, aby obejrzeć I odcinek), ale nie tylko! Historia młodego Polaka poruszyła serca również w miejscowości Montresor – polskiego serca we Francji.