Z życia firmy

Licytacja charytatywna w LoanMe - czyli wywiad z Pracownikamii Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Organizując akcje charytatywne, jesteśmy w stanie zrozumieć ich nadrzędną rolę. Pomaganie innym powinno być naturalną częścią ludzkiego życia. Jednak skupienie się dopiero na osobach, które są zazwyczaj pomijane w społeczeństwie utwierdza w przekonaniu, że to ma sens. Co zatem wspólnego mają Pracownicy jednej z warszawskiej instytucji finansowej oraz uczestnicy warsztatów Ośrodka Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną? Wspólne wartości, których mianownikiem jest drugi człowiek.

LoanMe: Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Następnie – powstanie kilku innych placówek. Skąd pomysł na stworzenie Ośrodka dla Niepełnosprawnych?

Sylwia Szostak- Błaszczak Samo Stowarzyszenie Otwarte Drzwi powstało z potrzeby niesienia pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Wówczas – 25 lat temu - Pani Anna Machalica – Pułtorak postanowiła zrewolucjonizować przestrzeń dla bezdomnych, głównie młodych mężczyzn doświadczonych problemami. Silna potrzeba rozwiązywania problemów i konsekwencja w działaniu doprowadziły do miejsca, którym dzisiaj jest m.in. Ośrodek Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tej chwili Stowarzyszenie prowadzi 14 takich miejsc, w tym 5  placówek jest przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto, instytucja prowadzi szereg różnych projektów, w tym posiada mieszkania chronione, aby w przyszłości umożliwić osobom niepełnosprawnym żyć w pewnym stopniu samodzielnie.

LoanMe: Jakie najważniejsze zadania stawia Pani przed ośrodkiem?

Sylwia Szostak- Błaszczak: Zależy nam przede wszystkim na tym, aby nasi beneficjenci rozwijali swoje kompetencje społeczne oraz komunikacyjne. Istotne jest również to, żeby uczestnicy nie izolowali się w domach. W Polsce oferta wydaje się być mało elastyczna i właśnie w ramach Stowarzyszenia staramy się oferować różne rozwiązania jak walczyć z tym, tworząc projekty uwzględniające osoby niepełnosprawne, jednocześnie próbując wyeliminować wykluczenie społeczne. Uczestnikom proponujemy samodzielność, rozwój – by w przyszłości niektórzy z nich mogli zamieszkać sami lub podjąć jakąkolwiek pracę, w różnym wymiarze.

LoanMe: Co jest dla Pani najtrudniejsze w codziennej pracy w charakterze psychologa?

Zuzanna Kucharska: Mamy w Ośrodku bardzo wiele różnych uczestników, wobec których nie zawsze można zastosować identyczne zasady. Jednak Państwo są w stanie zrozumieć, iż jednej osobie pomoże jedna terapia, z kolei druga osoba potrzebuje zupełnie innej formy udzielenia pomocy. Dodam, że bardzo interesują mnie ludzie. Od zawsze zakorzeniona była we mnie myśl, iż chcę pomagać innym ludziom, tworzyć projekty, które mają na celu poprawę życia, nazwijmy to po prostu tak: chcę, żeby ludzie byli szczęśliwi. W ośrodku zajmuję się tym, by wspierać innych w tym, aby tak właśnie tak się czuli. To podopieczni są najwspanialszymi nauczycielami tego, co jest najważniejsze w życiu. Mają często trudniej niż większość społeczeństwa, często doświadczyli pewnych form odrzucenia, a mimo to nie poddają się. Idą dalej przez życie. Śmiało mogę powiedzieć, iż jestem zakochana w swojej pracy, a przede wszystkim w moich uczestnikach! My mamy tak wspaniały ośrodek – podopieczni przychodzą tutaj ze świadomością że chcą tutaj być lub, aby po prostu się rozwijać i miło spędzać czas.

LoanMe: Jak zaczęła się Państwa współpraca z firmą LoanMe?

Sylwia Szostak- Błaszczak: Kontakt otrzymaliśmy od firmy LoanMe, która zaoferowała, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałaby przyjechać do nas i podarować kilka drobnych upominków. Nie ukrywamy, iż bardzo nas to zaskoczyło, że to firma samoistnie zgłasza się do nas i chce coś ofiarować. Bardzo rzadko się tak zdarza, iż to darczyńcy podejmują jakąkolwiek inicjatywę.  Zazwyczaj jest tak, że to my musimy szukać osób, które zechcą nam pomóc, są gotowi wesprzeć nasz projekt. Byliśmy bardzo miło zaskoczeni.

LoanMe: I wreszcie muszę zapytać - co Panie myślą o inicjatywach, jakie podejmuje firma LoanMe w zakresie działalności charytatywnej?

Sylwia Szostak- Błaszczak i Zuzanna Kucharska: Państwo sami wyszliście z inicjatywą - fakt, że wybraliście nas i tym samym dołączyliśmy do grona tak wspaniałych instytucji i fundacji, które wsparliście - jest dla nas niezwykle miły. Robicie naprawdę dobrą robotę, za co z całego serca dziękujemy!

LoanMe: Jakie emocje towarzyszyły Paniom po zakończeniu aukcji charytatywnej?

Sylwia Szostak- Błaszczak i Zuzanna Kucharska: Radość, zaskoczenie i w końcu niedowierzanie. Jesteście wspaniali! Prace naszych uczestników wycenić jest bardzo trudno, tak naprawdę tylko instruktorzy pracujący bezpośrednio z osobami wiedzą ile pracy, zaangażowania i serca jest wkładane w każdy najmniejszy nawet przedmiot. To jak szybowały ceny, jak Pracownicy Państwa firmy podbijali cenę – no po prostu coś niesamowitego! Dziękujemy!

LoanMe: Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę wszystkiego dobrego!

Sylwia Szostak- Błaszczak i Zuzanna Kucharska: Dziękujemy!

Pozostałe informacje

Nowa kultura cyfrowa - jak poprawić swoją produktywność?

Rok 2020. Nadchodzi (niezależnie od społeczeństwa) trend pracy zdalnej. Oczywiście, już wcześniej w poszczególnych grupach funkcjonował ten model pracy. Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa wymusza bowiem zmiany w obrębie funkcjonowania marek na wielu płaszcyznach – w tym na polu sposobu wykonywania pracy.

Na czym on ma dokładnie polegać? Dla jednych praca za pośrednictwem platform internetowych jest synonimem XXI wieku.

Z życia firmy

LoanMe ma już 5 lat!

LoanMe to instytucja finansowa, która działa od 2015 roku w nieustannie rozwijającym się sektorze pożyczkodawców pozabankowych. Spółka została zarejestrowana dokładnie 20 lutego 2015 r., a więc dziś - 20 lutego - obchodzi swoje piąte urodziny!

 

Z życia firmy

#LoanMeDlaAustralii – wspieramy zbiórkę zorganizowaną przez strażaków!

Australia od ponad trzech miesięcy walczy z pożarami. Ogień do tej pory pochłonął 10 300 000 ha powierzchni, zniszczył 2 000 domów oraz pozbawił życia 28 osób i 500 000 000 zwierząt! Jak podają media, w płomieniach zginęła 1/3 populacji koali. Przypominamy, że są one pod ochroną. Na świecie wiele ludzi i organizacji rozpoczęło akcje wsparcia i zbiórki finansowe dla poszkodowanych w Australii.

Pozostałe informacje

LoanMe po raz trzeci spłaca pożyczki swoich Klientów

6 grudnia 2019 r. już po raz trzeci rusza konkurs organizowany przez spółkę LoanMe pt. "Świąteczna Opowieść". Konkurs jest skierowany do Klientów firmy, którzy skorzystali z oferty pożyczki. Aby wziąć w nim udział, należy opowiedzieć jak pożyczka przyczyniła się do realizacji marzeń uczestników. Trzy najciekawsze historie zostaną nagrodzone częściowym umorzeniem zobowiązania! 

Akcje promocyjne i marketingowe

Finał akcji "LoanMe gra #DoJednejBramkizMaćkiem"

#DoJednejBramkizMaćkiem to inicjatywa rodziny i przyjaciół młodego sportowca – Maćka, który w wyniku wypadku samochodowego poważnie uszkodził mózg. Maciek potrzebuje intensywnej rehabilitacji i pomocy specjalistów.  Pracownicy LoanMe postanowili pomóc!

Akcje promocyjne i marketingowe

1000 km i finał projektu „LoanMe Charytatywnie Racing” w Lyon!

19 września 2019, o godzinie 7:00 rano rozpoczął się wyścig „Prorider Tour”. Uczestnicy mieli do pokonania aż 1000 km z Paryża do St. Tropez. Gerry Blynberg – francuski celebryta i dziennikarz motoryzacyjny wystartował w wyścigu, w szczytnym celu. Dziennikarz walczył o dofinansowanie na rehabilitację Maćka!

Akcje promocyjne i marketingowe

#DoJednejBramkizMaćkiem w polskim sercu we Francji!

Dzięki działalności charytatywnej LoanMe akcja #DoJednejBramkizMaćkiem dotarła aż do organizatorów wyścigu „Prorider Tour” (kliknij TUTAJ, aby obejrzeć I odcinek), ale nie tylko! Historia młodego Polaka poruszyła serca również w miejscowości Montresor – polskiego serca we Francji.